';

Zapraszamy dzieci i młodzież!

Zapraszamy dzieci i młodzież!

Przychodzi moment w życiu każdego rodzica kiedy dostrzega wzmożoną aktywność fizyczną u swojego dziecka. Kiedy dziecko wykazuje zainteresowanie ruchem na świeżym powietrzu, szczególnym sportem lub po prostu „fika kozły” oglądając bajkę w tv, kiedy ma nadmiar energii. Warto wtedy pomyśleć o przyprowadzeniu swojej pociechy na trening sportów walki.

Sporty walki dla dzieci są ukierunkowane na wszechstronny rozwój całego ciała w formie zabawy. Dzięki nim dziecko zyskuje większą świadomość swojego ruchu, doświadcza bodźców w kontrolowanym środowisku, rozwija swoje możliwości fizyczne bez przeciążeń stawów i ścięgien. Trener tak prowadzi zajęcia, aby młody człowiek chętnie na nie wracał. Ważnym aspektem na macie jest radość i pozytywne myślenie. Wszyscy lepiej przyswajamy nowe umiejętności, kiedy lubimy to, co robimy. U dzieci jest to szczególnie ważne.

O ile gry i zabawy zespołowe uczą współpracy i rozwijają społecznie nasze dzieci, o tyle trening sportów walki daje realne umiejętności, dzięki którym wzrasta u młodego człowieka poczucie własnej wartości, samoocena i pewność siebie. Wielu rodziców obawia się, że ich syn czy córka nauczy się chwytów na macie i będzie je stosować na rówieśnikach w szkole i „nie daj Boże!” dojdzie do tragedii. Doświadczenie w pracy z dziećmi pokazuje, że dzieje się odwrotnie. Młody człowiek zaznajomiony z przemocą w kontrolowanych warunkach stara się jej unikać. Kiedy musi się przed nią bronić, na ogół jego postawa i pewność siebie wyklucza konfrontację fizyczną. Gdy zaś do niej dojdzie, zawsze jest lepiej kiedy umie się bronić i wie co robić.

Korzyści fizyczne płynące z trenowania na macie stanowią ledwie wycinek rozwoju, który staje się udziałem małego człowieka. Najważniejsze wydają się korzyści długofalowe, kształtujące charakter.

Sporty walki oczyszczają z agresji. Dziecko uczy się kontrolowania i zarządzania własnymi emocjami. Staje się spokojniejsze, bardziej skupione i mniej podatne na skrajne emocje. Zaczyna kierować się zasadami moralnymi bez względu na otoczenie. Staje się asertywne i niepodatne wpływom rówieśników. Czerpie inspirację do zdrowego trybu życia, wie czym jest odpoczynek, dobry sen, właściwe odżywianie się. Z czasem poszerza swoją wiedzę teoretyczną na temat ćwiczeń i diety. Młody człowiek uczy się systematyczności, dyscypliny oraz tego, żeby się nie poddawać, próbować do skutku. Uczy się przyjmować porażki – to bardzo ważne.

Na zajęciach Twoje dziecko dowie się, że zawsze jest ktoś bardziej utalentowany, że zawsze jest ktoś silniejszy, że nie należy nikogo oceniać po pozorach. Na macie spotykają się ludzie pochodzący z zupełnie odmiennych środowisk, różnych rodzin, z innymi doświadczeniami. Ta różnorodność jest największą siłą grupy społecznej skupionej wokół klubu. To doskonałe środowisko do poszerzania horyzontów, uczenia się akceptacji dla odmiennego sposobu myślenia.

Sporty walki dla dzieci to wbrew pozorom dyscyplina drużynowa. Więzi, które powstają na macie trwają latami. Wspólne przeżywanie rywalizacji, motywowanie się wzajemne i wspieranie w wysiłku zbliża, rozwijając kompetencje społeczne. Praktyka pokazuje, że osoby dorosłe, które zaczynały jako dzieci trenować sporty walki lepiej pokonują trudności w szkole, potem pracy, w życiu osobistym. Są bardziej świadome braku kontroli w sytuacji, na którą nie mają bezpośredniego wpływu (czyt. Nie przejmują się z byle powodu). Cierpliwość to jedna z podstawowych cech, których uczą się na macie, podobnie jak wyrozumiałość i systematyczność. Również stopniowe oswajanie się z kreatywnym działaniem w warunkach stresowych, szukanie rozwiązań w „sytuacji bez wyjścia” jest wynikiem pozytywnego myślenia, którego jako dzieci uczą się na treningu.

Nasze dzieci czeka życie, w którym będą popełniać błędy. Nie uchronimy ich przed wszystkimi. Na macie nauczą się jak je interpretować, wyciągać wnioski, przystosować się i spróbować jeszcze raz. Dzięki treningom nauczą się myśleć samodzielnie, nie pod wpływem innych, bo wzrośnie ich poczucie własnej wartości. Zwiększą poziom swojej asertywności. Nauczą się umiejętnie oceniać sytuację i rozwiązywać konflikty spokojnie, bez agresji.

Czeka je wspaniała przygoda, być może na wiele lat.

Warto przyprowadzić małego człowieka do naszego klubu na trening.

copa

Leave a reply

Copacabana Ursynów